Dzisiaj nasi uczniowie, pod opieką pani Grażyny Antosik, ruszyli w teren na zajęcia nordic walking! To część unijnego projektu gminy (zajęcia sportowe „Zwycięzcy”), który zachęca do aktywnego stylu życia i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. U nas w szkole zawsze dzieje się coś ciekawego! Stawiamy na rozwój, dobrą zabawę i różnorodne zajęcia, które sprawiają, że nauka to nie tylko książki, ale też ruch i pasja!
Aktualności
Archiwum Aktualności
Z kijkami po zdrowie
Bieg im. Asi Kenig
Już 26 kwietnia 2025r. odbędzie się kolejna edycja Biegu im. Asi Kenig w Sławsku, a w tym roku mamy mnóstwo atrakcji także dla młodszych biegaczy!
Harmonogram Biegu Młodzieży:
8:00 - Biuro zawodów w Szkole Podstawowej – odbiór numerów startowych
9:00 - Uroczyste otwarcie imprezy
9:10 - Bieg dziewczynek rocznik 2021 i młodsze (50 m)
9:15 - Bieg chłopców rocznik 2021 i młodsze (50 m)
9:20 - Bieg dziewczynek rocznik 2020-2018 (100 m)
9:25 - Bieg chłopców rocznik 2020-2018 (100 m)
9:30 - Bieg dziewczynek rocznik 2017-2016 (200 m)
9:40 - Bieg chłopców rocznik 2017-2016 (200 m)
9:50 - Bieg dziewczynek rocznik 2015-2014 (400 m)
10:00 - Bieg chłopców rocznik 2015-2014 (400 m)
10:10 - Bieg dziewczynek rocznik 2013-2012 (600 m)
10:20 - Bieg chłopców rocznik 2013-2012 (600 m)
10:30 - Bieg dziewczynek rocznik 2011-2010 (1000 m)
10:30 - Bieg chłopców rocznik 2011-2010 (1000 m)
10:45 - Bieg dziewczynek rocznik 2009-2008 (1500 m)
10:45 - Bieg chłopców rocznik 2009-2008 (1500 m)
Nie zabraknie również dekoracji zwycięzców w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych o godzinie 11:00.
To doskonała okazja, by spróbować swoich sił, poczuć radość z biegania i powalczyć o pamiątkowe medale! Niech bieg stanie się dla Was prawdziwym świętem aktywności fizycznej i zdrowia!
Dołącz do nas, pobij swoje rekordy i przeżyj sportową przygodę z nami!
Dzień Liczby Pi w naszej szkole
Wczoraj, 14 marca, obchodziliśmy Dzień Liczby Pi, znany również jako Dzień Ludolfiny. To święto jednej z najbardziej fascynujących liczb matematycznych – π, której wartość zaczyna się od 3,14. Uczniowie z klas młodszych i starszych wzięli udział w różnych zabawach i aktywnościach związanych z tą niezwykłą liczbą. Były quizy matematyczne, konkursy na najdłuższe zapamiętanie rozwinięcia liczby Pi, kreatywne prace plastyczne, a nawet smaczne wypieki w kształcie symbolu π! Było nie tylko wesoło, ale i bardzo pouczająco. Dzięki wspólnej zabawie uczniowie mogli przekonać się, że matematyka to nie tylko liczby, ale także świetna okazja do rozwijania kreatywności i wspólnego spędzania czasu.
4
Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świetnym przygotowaniem, odpowiadając na 20 pytań zamkniętych. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: grupa I – klasy I-IV (3 uczestników); grupa II – klasy V-VIII (11 uczestników). Zwycięzcy eliminacji:
Grupa I (klasy I-IV):
1. miejsce: Maja Borowska
2. miejsce: Maja Tkaczyk
3. miejsce: Oliwia Adamczyk
Grupa II (klasy V-VIII):
1. miejsce: Amelia Jóźwik
2. miejsce: Julia Sorek
3. miejsce: Hubert Wojciechowski
Wszyscy laureaci awansowali do finału gminnego, który odbędzie się 28 marca w naszej szkole.
Życzymy powodzenia w dalszych etapach i trzymamy mocno kciuki! Jesteśmy z Was dumni!
Świetlica Level: RELAX
Kto powiedział, że po lekcjach nie można odpocząć jak król? Dzięki zakupom z Projektu Gminnego, nasza świetlica zamieniła się w strefę totalnego relaksu. Nowe, wielkie poduchy do siedzenia są tak wygodne, że dzieci zaczynają się zastanawiać, czy nie zostać tu na noc. A do tego seanse filmowe i zabawy – mamy wszystko, czego potrzeba, żeby po lekcjach naładować baterie. Śmiech, relaks i wygoda – to nasza nowa świetlicowa codzienność. Dzieci szczęśliwe, a poduchy… już trochę przydeptane (ale kto by się przejmował, ważne, że wygodne)!
Powiatowy Konkurs Matematyczny
Nasi niezawodni ósmoklasiści – Oliwier Mruk, Dawid Nowak i Hubert Wojciechowski – wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Los im sprzyjał... albo przynajmniej chciał ich wystawić na próbę. Wylosowali 13 numerek (z 14 możliwych – prawie jak wygrana w totka ), ale pech okazał się nie taki straszny, bo ich grupa zdobyła wyróżnienie. W tajniki matematycznych zawiłości wprowadzała ich pani Katarzyna Rudzka, która jak widać – zna się na rzeczy. Gratulacje dla naszych matematycznych asów! Kto wie, może następnym razem los przyniesie im nie tylko szczęście, ale i główną nagrodę?
1
Zdrowe kolorowe kanapki
Wczoraj uczniowie klasy I pod czujnym okiem pani Ani Smolińskiej uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły pyszne i pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, jajka, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, szczypiorek i rzodkiewkę. Wspólnie przypomniały sobie zasady higieny, takie jak dokładne mycie rąk przed przystąpieniem do pracy. Każdy samodzielnie smarował pieczywo masłem i komponował swoją wymarzoną kanapkę z ulubionych składników. Uśmiechy na twarzach i zadowolenie dzieci potwierdziły, że własnoręcznie zrobione kanapki smakują najlepiej.
Klasa V w tajemniczym ogrodzie
W tajemniczym ogrodzie - to kreatywna lekcja jezyka polskiego w klasie V, podczas której uczniowie pracując w grupach wykonali makiety ogrodu z poznanej lektury. Do wykonania pracy wykorzystano różnorodne materiały, a uczniowie z wielkim zapałem oraz ogromną wyobraźnią starali się przedstawić tajemniczy ogród na podstawie przeczytanych fragmentów z powieści. Dzięki temu lektura stała się im bliższa i ciekawsza.
5
Koło ekologiczno - przyrodnicze
Fascynujące życie pszczół. Czy pszczoły są nam potrzebne? Czy wszystkie mieszkają w ulach? Jak o nie dbać? Ile czasu żyją ? Ile km przelatują w swoim życiu? Na te i inne równie ciekawe pytania odpowiadał młodym ekologom zaproszony gość - pani Agata Rojewska. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie, które uwrażliwiło nas na tych małych, a jakże potrzebnych, mieszkańców Ziemi.
Pierwsza Pomoc – Ważna Lekcja dla Pierwszaków
Dziś uczniowie klasy I mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak udzielić podstawowej pomocy przedmedycznej. Było dużo nauki, ale też świetnej zabawy.
"Słomkowa Litera" w akcji
Klasa I miała w czwartek okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji, podczas której litery ożyły. Dzięki metodzie "Słomkowa Litera" dzieci poznawały alfabet w kreatywny i ruchowy sposób – rysując, tworząc i układając litery z różnych materiałów. Było dużo śmiechu, zabawy i twórczego działania. Takie lekcje to świetna okazja, by nauka stała się prawdziwą przygodą.
Zajęcia z robotyki
Dzisiaj klasy V i VI miały okazję spróbować swoich sił w robotyce. Uczniowie pracowali nad stworzeniem robota tańczącego – programowali ruchy i testowali różne układy. Efekty były niesamowite – kreatywność i zaangażowanie uczniów robiły wrażenie. Może to pierwszy krok do przyszłej kariery w świecie robotyki.
Tropiciele zagadek w akcji
Klasa II właśnie omawia "Detektywa Pozytywkę", ale… trochę inaczej. Zamienili się oni w prawdziwe biuro detektywistyczne – poszukiwali śladów i badali odciski palców. Każdy miał okazję sprawdzić swoje linie papilarne i poczuć się jak prawdziwy tropiciel tajemnic. Przebrali się za detektywów, założyli kapelusze, okulary i z lupami w rękach ruszyli do działania. Odpowiadali na trudne pytania, analizowali zagadki i szukali odpowiedzi. A żeby było jeszcze ciekawiej, wspólnie stworzyli makiety biura "Różowe Okulary" – w końcu każdy detektyw potrzebuje swojego miejsca do pracy!
3
Bezpieczeństwo w gospodarstwie i pierwsza pomoc
Dziś w klasach I-III oraz VIII odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń i dbać o swoje zdrowie podczas codziennych aktywności na wsi. To jednak nie wszystko. Mieliśmy także mini pokaz pierwszej pomocy, dzięki któremu najmłodsi poznali podstawowe zasady reagowania w nagłych sytuacjach. Natomiast ósmoklasiści zgłębili tajniki zawodu rolnika – dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca na roli, jakie wyzwania stoją przed rolnikami i dlaczego ich praca jest tak ważna dla nas wszystkich. Serdecznie dziękujemy Paniom z KRUSu w Koszalinie za przeprowadzenie tak wartościowego spotkania.
Gratulacje dla naszego ucznia, Jakuba Ruta
Z dumą informujemy, że nasz uczeń, Jakub Rut, uzyskał certyfikat 6 kyu w Kyokushin Karate. To ogromne osiągnięcie, które wymagało determinacji, ciężkiej pracy i pasji do sztuk walki. Jakub jest członkiem klubu SKF Aktywni Postomino Kyokushin Karate, gdzie rozwija swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie z przedstawicielem Wojska Polskiego
Dziś nasi uczniowie z klas VII i VIII mieli wyjątkową okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koszalinie. Podczas spotkania młodzież poznała tajniki służby wojskowej – jakie wymagania trzeba spełnić, jakie wykształcenie jest potrzebne oraz jakie ścieżki kariery czekają na przyszłych żołnierzy. Była to świetna okazja do zdobycia cennych informacji o zawodzie żołnierza i zadania pytań prosto do specjalisty. Dziękujemy za wizytę i inspirujące spotkanie.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dziś, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – bohaterów, którzy walczyli o wolną i suwerenną Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia i warsztaty dla uczniów klas 7 i 8, które poprowadził pan Radosław Kufel, nauczyciel historii. Dzięki materiałom z Instytutu Pamięci Narodowej uczniowie mieli okazję zgłębić trudną, często zapomnianą historię Żołnierzy Niezłomnych. Była to lekcja patriotyzmu i pamięci o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Tłusty Czwartek na sportowo
Wczoraj, w ramach obchodów Tłustego Czwartku, nasi uczniowie wzięli udział w Biegu Pączka w Kobylnicy. To była świetna okazja, by połączyć sportową rywalizację z dobrą zabawą.
Wyniki naszych uczniów:
Kategoria 9-11 lat (400 m):
Julia Antosik – 9. miejsce
Julia Romanowska – 19. miejsce
Kategoria 12-14 lat (600 m):
Natalia Czyż – 5. miejsce
Barbara Antosik – 11. miejsce
Kategoria 14-17 lat (800 m):
Mikołaj Antosik – 10. miejsce
Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnego startu i sportowego ducha! Jesteśmy dumni, że tak aktywnie spędziliście ten dzień!
Opiekun: Grażyna Antosik
Nietypowe pączki...
W Tłusty Czwartek w klasie II nie tylko zajadaliśmy się pączkami, ale też je… tworzyliśmy! Klasa II wykonała piękne, kreatywne prace techniczne przedstawiające pączki – pełne kolorowych posypek i oczywiście słodkiego lukru. Świetna zabawa i mnóstwo uśmiechu!
1
Tłusty Czwartek
Wczoraj klasy I-III zamieniły się w małych cukierników i upiekły pączki, a dzisiaj z okazji Tłustego Czwartku cała szkoła mogła delektować się efektem ich pracy. Serdeczne podziękowania dla Pani Ireny, Pani Julii i Pani Bogusi za zorganizowanie wczorajszych warsztatów – teraz już wiemy, jak zrobić pyszne pączki (i nie tylko!). A dziś? Czas na pączkową ucztę!