Już od środy nasza szkoła zamienia się w raj dla miłośników czytania – startuje Wiosenny Kiermasz Taniej Książki. Znajdziecie tu mnóstwo książek w super cenach – dla małych i dużych, marzycieli i odkrywców, detektywów i poetów. Wpadajcie, szperajcie i znajdujcie książkowe perełki! Do zobaczenia na kiermaszu!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Wiosenny Kiermasz Taniej Książki
Rozmawiamy o emocjach
Dzisiaj uczniowie klasy II mieli wyjątkowe zajęcia z naszą szkolną psycholog, panią Sylwią Liberrą. Rozmawiali o emocjach – jak je rozpoznawać, nazywać i radzić sobie z nimi w codziennym życiu. To była cenna lekcja pełna mądrych rozmów i inspirujących przemyśleń. Serdecznie dziękujemy pani Sylwii za poświęcony czas i wartościową wiedzę.
Odwiedziny w Urzędzie Gminy Sławno – praktyczna lekcja samorządności
Uczniowie klas VII i VIII udali się do Urzędu Gminy Sławno na praktyczną lekcję samorządności. Na miejscu powitała nas pani sekretarz Marta Rosenkiewicz-Jóźwiak, która oprowadziła nas po budynku, zapoznając z funkcjonowaniem poszczególnych referatów urzędu. Odwiedziliśmy m.in. referat zajmujący się wydawaniem dowodów osobistych, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak elektronicznie składa się podpis na tym dokumencie. Następnie spotkaliśmy się z wójtem gminy, panem Krzysztofem Jędrzejczykiem, który opowiedział nam o swoim wykształceniu oraz drodze do objęcia stanowiska wójta. Pan wójt zachęcał uczniów do nauki i studiowania, podkreślając, że solidne wykształcenie otwiera drzwi do atrakcyjnych stanowisk na rynku pracy.
2Kolejnym punktem programu była wizyta w sali konferencyjnej, gdzie pani Marta wraz z informatykiem, panem Marcinem Czyżem, przygotowali dla nas niespodziankę – symulację sesji Rady Gminy. Każdy uczeń zajął miejsce przy stanowisku z mikrofonem, a pani Marta wyjaśniła przebieg sesji oraz procedury głosowania. Mieliśmy również okazję zobaczyć siebie na relacji online, co pozwoliło nam poczuć się jak prawdziwi radni.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz słodki poczęstunek.
Dzień Edukacji Prawnej – lekcja prawa w praktyce
Z okazji obchodów Dnia Edukacji Prawnej uczniowie klas VII i VIII mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. W sali rozpraw Sądu Rejonowego w Sławnie odbyło się spotkanie z sędzią Emilią Błażewicz, która opowiedziała o zawodzie sędziego, roli adwokata oraz funkcjonowaniu sądu. Następnie kurator sądowy, pani Aneta Wronkowska, przybliżyła specyfikę pracy kuratora oraz omówiła konsekwencje niewłaściwego zachowania i łamania prawa na terenie szkoły, wyjaśniając pojęcie demoralizacji. Kulminacyjnym punktem była symulacja rozprawy sądowej, w której uczniowie wcielili się w role sędziego, prokuratora, oskarżonego i świadków. Serdecznie dziękujemy pani sędzi Emilii Błażewicz oraz pani kurator Anecie Wronkowskiej za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
6
Wiosna rozkwita w naszej szkole!
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą pracownię wielkanocnych cudów. Dzięki uprzejmości pani Ireny z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku, nasi uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Pani Irena podzieliła się z nami sekretami tworzenia tradycyjnych palm i przepięknych kwiatów wielkanocnych. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy, tworząc własnoręcznie te świąteczne ozdoby. To była nie tylko wspaniała lekcja tradycji, ale także świetna zabawa i okazja do rozwijania zdolności manualnych. Dziękujemy Pani Irenie za poświęcony czas i za to, że wprowadziła nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
2
Sukces naszej szkoły w 10. Powiatowym Turnieju Teatralnym
Z ogromną radością informujemy, że Grupa Teatralna „Gwiazdy Betlejemskie” ze Szkoły Podstawowej w Sławsku zdobyła III miejsce za spektakl „Zemsta”. To wspaniałe wyróżnienie i dowód na to, że w naszej szkole nie brakuje talentów. Opiekunem i reżyserem grupy była pani Joanna Banasiak, a za piękną scenografię odpowiedzialne były pani Justyna Wilczewska i pani Zuzanna Kurczyk – dziękujemy za Waszą kreatywność i zaangażowanie!
7
Magia sztuki w naszej szkole
Z radością prezentujemy piękne prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych pod czujnym okiem pani Magdaleny Wysockiej. Każdy obrazek to dowód na to, że kreatywność i wyobraźnia naszych uczniów nie mają granic.
2
Kolejny dzień pełen matematycznych wyzwań
Dziś uczniowie klas II - VIII zmierzyli się z zadaniami w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". Pod czujnym okiem pani Grażyny Antosik nasi młodzi matematycy wykazali się sprytem, logicznym myśleniem i wytrwałością. W naszej szkole zawsze dzieje się coś dobrego – rozwijamy talenty i pasje!
Z kijkami po zdrowie
Dzisiaj nasi uczniowie, pod opieką pani Grażyny Antosik, ruszyli w teren na zajęcia nordic walking! To część unijnego projektu gminy (zajęcia sportowe „Zwycięzcy”), który zachęca do aktywnego stylu życia i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. U nas w szkole zawsze dzieje się coś ciekawego! Stawiamy na rozwój, dobrą zabawę i różnorodne zajęcia, które sprawiają, że nauka to nie tylko książki, ale też ruch i pasja!
Bieg im. Asi Kenig
Już 26 kwietnia 2025r. odbędzie się kolejna edycja Biegu im. Asi Kenig w Sławsku, a w tym roku mamy mnóstwo atrakcji także dla młodszych biegaczy!
Harmonogram Biegu Młodzieży:
8:00 - Biuro zawodów w Szkole Podstawowej – odbiór numerów startowych
9:00 - Uroczyste otwarcie imprezy
9:10 - Bieg dziewczynek rocznik 2021 i młodsze (50 m)
9:15 - Bieg chłopców rocznik 2021 i młodsze (50 m)
9:20 - Bieg dziewczynek rocznik 2020-2018 (100 m)
9:25 - Bieg chłopców rocznik 2020-2018 (100 m)
9:30 - Bieg dziewczynek rocznik 2017-2016 (200 m)
9:40 - Bieg chłopców rocznik 2017-2016 (200 m)
9:50 - Bieg dziewczynek rocznik 2015-2014 (400 m)
10:00 - Bieg chłopców rocznik 2015-2014 (400 m)
10:10 - Bieg dziewczynek rocznik 2013-2012 (600 m)
10:20 - Bieg chłopców rocznik 2013-2012 (600 m)
10:30 - Bieg dziewczynek rocznik 2011-2010 (1000 m)
10:30 - Bieg chłopców rocznik 2011-2010 (1000 m)
10:45 - Bieg dziewczynek rocznik 2009-2008 (1500 m)
10:45 - Bieg chłopców rocznik 2009-2008 (1500 m)
Nie zabraknie również dekoracji zwycięzców w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych o godzinie 11:00.
To doskonała okazja, by spróbować swoich sił, poczuć radość z biegania i powalczyć o pamiątkowe medale! Niech bieg stanie się dla Was prawdziwym świętem aktywności fizycznej i zdrowia!
Dołącz do nas, pobij swoje rekordy i przeżyj sportową przygodę z nami!
Dzień Liczby Pi w naszej szkole
Wczoraj, 14 marca, obchodziliśmy Dzień Liczby Pi, znany również jako Dzień Ludolfiny. To święto jednej z najbardziej fascynujących liczb matematycznych – π, której wartość zaczyna się od 3,14. Uczniowie z klas młodszych i starszych wzięli udział w różnych zabawach i aktywnościach związanych z tą niezwykłą liczbą. Były quizy matematyczne, konkursy na najdłuższe zapamiętanie rozwinięcia liczby Pi, kreatywne prace plastyczne, a nawet smaczne wypieki w kształcie symbolu π! Było nie tylko wesoło, ale i bardzo pouczająco. Dzięki wspólnej zabawie uczniowie mogli przekonać się, że matematyka to nie tylko liczby, ale także świetna okazja do rozwijania kreatywności i wspólnego spędzania czasu.
4
Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świetnym przygotowaniem, odpowiadając na 20 pytań zamkniętych. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: grupa I – klasy I-IV (3 uczestników); grupa II – klasy V-VIII (11 uczestników). Zwycięzcy eliminacji:
Grupa I (klasy I-IV):
1. miejsce: Maja Borowska
2. miejsce: Maja Tkaczyk
3. miejsce: Oliwia Adamczyk
Grupa II (klasy V-VIII):
1. miejsce: Amelia Jóźwik
2. miejsce: Julia Sorek
3. miejsce: Hubert Wojciechowski
Wszyscy laureaci awansowali do finału gminnego, który odbędzie się 28 marca w naszej szkole.
Życzymy powodzenia w dalszych etapach i trzymamy mocno kciuki! Jesteśmy z Was dumni!
Świetlica Level: RELAX
Kto powiedział, że po lekcjach nie można odpocząć jak król? Dzięki zakupom z Projektu Gminnego, nasza świetlica zamieniła się w strefę totalnego relaksu. Nowe, wielkie poduchy do siedzenia są tak wygodne, że dzieci zaczynają się zastanawiać, czy nie zostać tu na noc. A do tego seanse filmowe i zabawy – mamy wszystko, czego potrzeba, żeby po lekcjach naładować baterie. Śmiech, relaks i wygoda – to nasza nowa świetlicowa codzienność. Dzieci szczęśliwe, a poduchy… już trochę przydeptane (ale kto by się przejmował, ważne, że wygodne)!
Powiatowy Konkurs Matematyczny
Nasi niezawodni ósmoklasiści – Oliwier Mruk, Dawid Nowak i Hubert Wojciechowski – wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Los im sprzyjał... albo przynajmniej chciał ich wystawić na próbę. Wylosowali 13 numerek (z 14 możliwych – prawie jak wygrana w totka ), ale pech okazał się nie taki straszny, bo ich grupa zdobyła wyróżnienie. W tajniki matematycznych zawiłości wprowadzała ich pani Katarzyna Rudzka, która jak widać – zna się na rzeczy. Gratulacje dla naszych matematycznych asów! Kto wie, może następnym razem los przyniesie im nie tylko szczęście, ale i główną nagrodę?
1
Zdrowe kolorowe kanapki
Wczoraj uczniowie klasy I pod czujnym okiem pani Ani Smolińskiej uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły pyszne i pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, jajka, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, szczypiorek i rzodkiewkę. Wspólnie przypomniały sobie zasady higieny, takie jak dokładne mycie rąk przed przystąpieniem do pracy. Każdy samodzielnie smarował pieczywo masłem i komponował swoją wymarzoną kanapkę z ulubionych składników. Uśmiechy na twarzach i zadowolenie dzieci potwierdziły, że własnoręcznie zrobione kanapki smakują najlepiej.
Klasa V w tajemniczym ogrodzie
W tajemniczym ogrodzie - to kreatywna lekcja jezyka polskiego w klasie V, podczas której uczniowie pracując w grupach wykonali makiety ogrodu z poznanej lektury. Do wykonania pracy wykorzystano różnorodne materiały, a uczniowie z wielkim zapałem oraz ogromną wyobraźnią starali się przedstawić tajemniczy ogród na podstawie przeczytanych fragmentów z powieści. Dzięki temu lektura stała się im bliższa i ciekawsza.
5
Koło ekologiczno - przyrodnicze
Fascynujące życie pszczół. Czy pszczoły są nam potrzebne? Czy wszystkie mieszkają w ulach? Jak o nie dbać? Ile czasu żyją ? Ile km przelatują w swoim życiu? Na te i inne równie ciekawe pytania odpowiadał młodym ekologom zaproszony gość - pani Agata Rojewska. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie, które uwrażliwiło nas na tych małych, a jakże potrzebnych, mieszkańców Ziemi.
Pierwsza Pomoc – Ważna Lekcja dla Pierwszaków
Dziś uczniowie klasy I mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak udzielić podstawowej pomocy przedmedycznej. Było dużo nauki, ale też świetnej zabawy.
"Słomkowa Litera" w akcji
Klasa I miała w czwartek okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji, podczas której litery ożyły. Dzięki metodzie "Słomkowa Litera" dzieci poznawały alfabet w kreatywny i ruchowy sposób – rysując, tworząc i układając litery z różnych materiałów. Było dużo śmiechu, zabawy i twórczego działania. Takie lekcje to świetna okazja, by nauka stała się prawdziwą przygodą.
Zajęcia z robotyki
Dzisiaj klasy V i VI miały okazję spróbować swoich sił w robotyce. Uczniowie pracowali nad stworzeniem robota tańczącego – programowali ruchy i testowali różne układy. Efekty były niesamowite – kreatywność i zaangażowanie uczniów robiły wrażenie. Może to pierwszy krok do przyszłej kariery w świecie robotyki.